סוגי עבירות המין באינטרנט

לעברייני המין של ימינו קל יותר לבצע תקיפה. היום, בעידן האינטרנט, כבר לא צריך מגע פיזי כדי לפגוע באדם אחר בצורה מינית. עברייני מין רבים בוחרים לנצל את תמימותם של קטינים במקומות שונים ברשת, כמו צ'אטים, כדי לפגוע בהם בצורה מינית.
כמו בעבירות מין שלא באינטרנט, גם בעבירות מין באינטרנט סוגים שונים. הנה פירוט קצר על כל אחת מהעבירות. מדובר, בדרך כלל, על עבירות המתבצעות דרך צ'אטים שונים או דרך הרשתות החברתיות, במהלכן נחשפים קטינים לתכנים מיניים בלתי הולמים ופוגעניים.

עבירות התחזות

כדי לפתות ילדים, עברייני מין רבים עושים שימוש בשמות בדויים ותמונות מזויפות. העונש הקבוע בחוק על עבירות מסוג זו עומד על שלוש שנות מאסר.

קבלת דבר במרמה

בעזרת שימוש בשמות בדויים ו/או תמונות מזויפות, מצליחים עברייני המין לקבל תמונות ו/או סרטונים של הקרבנות. העונש על עבירת דבר במרמה עומד על שלוש שנות מאסר, ויכול להגיע גם לחמש שנות מאסר.

החזקה ופרסום של חומרי תועבה

בהמשך לסעיף הקודם, עבריין מין לו תמונות ו/או סרטונים של קטינים, עלול להיות מואשם בעבירה של החזקת חומר תועבה בו דמותו של קטין, שהעונש עליה עומד על שנת מאסר, זאת בניגוד לאדם שיימצא מפרסם תמונה או סרטון שבו מופיע קטין, כשהעונש על עבירה זו הוא בין 5-10 שנות מאסר.
cyber-1957736_640

סחיטה ואיומים

עברייני מין רבים בוחרים לנצל את הקרבן לאחר שזה שלח תמונה חושפנית. אלו מבטיחים שיפרסמו את התמונות אם הקרבנות לא יבצעו בדיוק את מה שהם רוצים. העונש הקבוע בחוק על סחיטה באיומים הוא עד שבע שנות מאסר, אך אם הדבר מתבצע בנסיבות מחמירות הוא יכול לזנק לתשע שנות מאסר.

הטרדה מינית

שיחות בעלות אופי מיני בצ'אטים השונים עלולות להוות מטרד עבור קרבנות, כמו למשל שכנוע לחשוף את איבר המין או שיחות בעלות אופי מיני. העונש המירבי הקבוע בחוק על עבירות אלו עומד על חמש שנות מאסר.

מעשה מגונה

יש מגוון רחב של ביצוע מעשה מגונה ברחבי האינטרנט – מחשיפת איברים ועד דרישה מהקרבן לחשוף את איבריו, כדי להגיע לסיפוק מיני. העונש על עבירות מסוג זו עומד על עד שלוש שנות מאסר.

 

צוות האתר

זקוקים לעורך דין פלילי בתחום עבירות המין? אנו נעניק לכם את המידע הנחוץ באשר לסוגיות אלה בראי המשפט הפלילי. ניתן ליצור קשר לייעוץ ראשוני!

More Posts

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *