מהן עבירות המין הנפוצות בקטינים באמצעות המחשב?

עבירות מין ברשת - עורך דין פלילי

בשנים האחרונות עולה שיעור עבירות המין המבוצעות באמצעות האמצעים הטכנולוגיים העומדים לרשות רבים מאיתנו. לדוגמא: מכשיר הטלפון החכם, מחשבים נייחים וניידים, טאבלטים, תוכנות ואפליקציות למיניהן, באמצעותם ניתן ליצור קשר עם אחרים, לבצע שיחות וידאו אונליין, להתכתב וכמובן להפיץ סרטונים, תמונות והודעות עם אחרים.

עבירות מין ברשת - עורך דין פלילי

עבירות מין ברשת – עורך דין פלילי

עם התקדמות הטכנולוגיה, ניתן בהחלט לומר כי כל עורך דין פלילי המייצג בתיקי עבירות מין נתקל ביותר ויותר מקרים של ביצוע עבירות אלה באמצעות האינטרנט והמחשב. עבירות אלה כוללות בין היתר פדופיליה (יצירת קשר בעל אופי מיני עם קטינים), מעשים מגונים, הטרדות מיניות – ובמקרים מסוימים אפילו אינוס. בתי המשפט בישראל מאותגרים תמידית בסוגיות חדשות שמעמידה הטכנולוגיה, במיוחד בתחום עבירות המין.

האינטרנט מעניק למשתמשים בו אנונימיות ולמבצעי העבירות ריחוק מהאדם איתו הם משוחחים, ולכן אלו מבצעים לעתים עבירות שלא היו מבצעים בעולם ה'אמיתי'. לכן, אם פעם חלק מעבירות המין חייבו מגע פיזי עם קורבן העבירה, כיום חלקן מבוצעות 'מרחוק', ובחלק לא קטן מהמקרים, בקטינים.

עבירות מין נפוצות נגד קטינים באינטרנט

  • מעשים מגונים – הגדרתה של עבירת המעשה המגונה הנה כללית: "מעשה מיני שנעשה באדם לצורך ביזוי, גירוי או סיפוק מיני", ולכן מעשים אלו שמבוצעים באינטרנט נכנסים להגדרת העבירה. אם הקורבן הוא קטין מתחת לגיל 14, הדבר נחשב לעבירה חמורה גם אם הדבר בוצע בהסכמה, מה שעלול להוביל לעד שבע שנות מאסר.
  • אינוס – הפרקליטות מנסה לכלול עבירה זו כמבוצעת באמצעות האינטרנט בשנים האחרונות, אך נתקלת בקשיים רבים לעשות כן, בעקבות הגדרת מושג הבעילה בחוק העונשין.
  • פרסום תועבה בדמות קטין – החזקת חומר תועבה שבו קטינים ו/או פרסומו, הפצתו וכו'. בדרך כלל לעבירה זו יתלוו עבירות מין נוספות באינטרנט.

כפי שניתן להבין, פעמים רבות קיים קושי משפט להוכיח את קיומן של העבירות, את גילו של הקורבן כפי שהוצג בשיחות עם החשוד / הנאשם ואת סוגיית אי ההסכמה. אין להקל ראש בעבירות מסוג זה, אך קיימים מקרים שבהם חשודים ונאשמים נאלצים להתמודד עם חקירות וכתבי אישום כנגדם, על לא עוול בכפם. כדי לעמוד על זכויותיכם, צרו קשר עם עו"ד פלילי כבר בשלב החשדות וחסכו לעצמכם אי נעימות נוספת.

צוות האתר

זקוקים לעורך דין פלילי בתחום עבירות המין? אנו נעניק לכם את המידע הנחוץ באשר לסוגיות אלה בראי המשפט הפלילי. ניתן ליצור קשר לייעוץ ראשוני!

More Posts

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *