מהי מדיניות הענישה כלפי עבירות פדופיליה?

גיל ההסכמה - עורך דין פלילי עבירות מיןעבירות פדופיליה כוללות תקיפה מינית של ילדים בשידול וכן אונס, אך הגדרתן אינה מוגבלת רק להם. כל מגע בלתי ראוי בילדים, לרבות דיבור מיני, יצירת קשר באמצעות האינטרנט, חשיפת חלקי גוף, הפצת טכנים פורנוגרפיים בהשתתפות ילדים וכן צילומים של תכנים אלה – כל אלה עולים בקנה אחד עם תיאור העבירות בתחום פדופיליה. המונח עצמו מתייחס להפרעה מינית הגורמת לאדם בוגר לחשוק במגע שכזה בילדים או במתבגרים צעירים.

דקויות הרשעה בגין פדופיליה בימינו

עולם האינטרנט יצר טווח פעילות רחב במיוחד עבור פדופילים וכן עבור נציגים של כוחות המשטרה ה"צדים" אותם ברשת. אישום בפדופיליה עשוי להיות מוגש בגין צפייה עקבית בתכנים האסורים והפצתם. כמו כן, עבירת פדופיליה יכולה להיות קיום יחסי מין עם אדם שנמצא מתחת לגיל ההסכמה (בתנאי שהמורשע עצמו הוא מעל לגיל 18). גם פגיעות מיניות במסגרת המשפחתית (פגיעה בילד או בילדה על ידי קרוב משפחה מבוגר) קיימות, והן נידנות בתור פדופיליה, תקיפה בנסיבות מחמירות ואונס.

העונשים הקבועים בחוק בגין עבירות פדופיליה

העונשים הקבועים בחוק בגין עבירות מסוג זה הינם משתנים וניתנים בהתאם לחומרת העבירה. אדם ייחשב לפדופיל אם הוא בעל משיכה בלעדית או עיקרית לילדים מתחת מגיל 13 ואם המשיכה הזו היא עקבית ונמשכת לאורך שנים. העונשים עשויים להיות החל מקנס ועבודות שירות ועד ל-20 שנות מאסר, בהתאם לחומרת העבירה. לעיתים קשה לקבוע בוודאות את חומרת העבירה, כיוון שכל פדופיל מורשע נושא עמו פעמים רבות מאות מקרי הטרדות מיניות כלפי ילדים, ברשת או בחיי היומיום, ופעמים רבות מדובר במקרים שכלל אינם מדווחים ושאינם מגיעים למשטרה או למערכת המשפטית בישראל. לכן, כל עונש ניתן על פי החומרה הידועה של העבירות, הרקע האישי של הנאשם וכיוצא באלה. כל מקרה לגופו, אך העונשים, כאמור, יכולים להגיע לשנים רבות ולקנסות גבוהים.

צוות האתר

זקוקים לעורך דין פלילי בתחום עבירות המין? אנו נעניק לכם את המידע הנחוץ באשר לסוגיות אלה בראי המשפט הפלילי. ניתן ליצור קשר לייעוץ ראשוני!

More Posts

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *