מהו גיל ההסכמה לקיום יחסי מין על פי החוק הפלילי?

גיל ההסכמה - עורך דין פלילי עבירות מיןהמחוקק הישראלי רואה חשיבות עליונה בהגנה על קטינים מפני פגיעה או ניצול מיני, לכן המחוקק החליט לקבוע בחוק גיל מינימלי בו אדם נחשב לבוגר דיו לקבל החלטה ולהסכים לפעילות מינית. גיל ההסכמה לקיום יחסי מין מוסדר בחוק הפלילי, ובישראל נקבע כי גיל ההסכמה הוא 16 שנים. סעיף 346 לחוק העונשין קובע כי עקב חוסר היכולת של קטין להבין את הפעולה ואת המשמעות של קיום יחסי מין, גם אם הקטין הביע נכונות ליחסי מין, הרי שהסכמתו אינו חוקית ותקפה, ואדם העובר על החוק צפוי לעונשי מאסר.

גיל ההסכמה למגע מיני או לפעילות מינית

במדינות שונות ברחבי העולם נקבע גיל ההסכמה לקיום יחסי מין לגיל 16-12. בישראל נקבע גיל ההסכמה למגע מיני או לפעילות מינית בסעיף ה' בפרק י' לחוק העונשין, וכאמור – גיל ההסכמה בישראל הנו 16 שנים. החוק קובע עונשי מאסר לתקופות שונות שבין 3 עד 20 שנות מאסר לעבריינים בתחום זה.

אם אדם נעצר בגין חשד למעשה מגונה בקטין או בקטינה, בחשד לביצוע מעשי סדום או בחשד לביצוע אונס לפני גיל ההסכמה, עליו לפנות מיד לשירותיו של עורך דין פלילי המתמחה בנושא זה. חשוב לציין כי קיום יחסי מין עם קטינים לפני גיל ההסכמה לא יחשב לאונס, למעשה סדום או למעשה מגונה אם מתקיימים סייגים כמו הפרש גילאים שאינו עולה על שלוש שנים בין החשוד לבין הקטין או הקטינה שגילם בין 14 ל-16 שנים, אם הקטין הסכים למעשה ואם יחסי המין קוימו במהלך יחסי רעות והנאשם לא ניצל את מעמדו.

הכוונה וליווי משפטי

בכל מקרה בו אדם מואשם בגין עבירות מין או קיום יחסי מין לפני גיל ההסכמה עליו לפנות לייעוץ הניתן על ידי עו"ד פלילי המתמחה בעבירות מסוג זה. עורך דין פלילי ייעץ וייצג את הנאשם לאורך כל ההליך על מנת לשמור על האינטרסים של הלקוח ויעניק לו הכוונה משפטית בהתאם למקרה.

צוות האתר

זקוקים לעורך דין פלילי בתחום עבירות המין? אנו נעניק לכם את המידע הנחוץ באשר לסוגיות אלה בראי המשפט הפלילי. ניתן ליצור קשר לייעוץ ראשוני!

More Posts

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *